Kreskówkę o średniowieczu stworzyły dzieci w Santoku pod Gorzowem [FOTO]

2021-10-06 15:57
gorzów muzeum kreskówka 1
Autor: facebook.com/muzeumgorzow Kreatywna praca dzieci na warsztatach.

Eko-bajka i tur santocki na wakacyjnych warsztatach. To było nie lada wyzwanie dla młodych uczestników jak i pracowników muzeum. Wszyscy się zaangażowali i się świetnie bawili. Efekt zaskoczy widzów.

Premierowy pokaz kreskówki zaplanowano na sobotę (9.10). Artystyczne przedsięwzięcie wzbudziło wiele emocji, a produkcja ma powalić na kolana. Profesjonalną animację pt. "O przyjaciołach z santockiego grodu" zobaczyli w piątkowe popołudnie (8.10) na specjalnym pokazie jej autorzy i zaproszeni goście.

- Jest to coś wyjątkowego, dlatego że jeszcze nie produkowaliśmy, nie realizowaliśmy kreskówki o santockim grodzie. Jest to taka legenda o turze santockim. Dzieci dostarczały nam pomysłów, robiły różnego rodzaju prace o swojej małej ojczyźnie. Z kolei pracownicy użyczyli głosu postaciom - opowiada Ewa Pawlak, dyrektor muzeum w Gorzowie.

gorzów muzeum kreskówka 2
Autor: facebook.com/muzeumgorzow Dzieci korzystały z naturalnych materiałów.

Bajka w sobotę (9.10) udostępniona zostanie na kanale You Tube Muzeum Lubuskiego. W planach jest jej drukowana wersja czyli w formie książeczki.

Warsztaty "Eko-bajka, hocki-klocki, muzeum i tur santocki" odbyły się w wakacje w ramach rządowego programu "Bardzo młoda kultura".

Alvin- mikro wiewiórka w tarapatach

QUIZ o Gwiezdnych Wojnach. Jak dobrze znasz uniwersum Star Wars?

Pytanie 1 z 15
Kto skomponował pamiętny utwór "Duel of the fates"?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE