Kradli w Niemczech na olbrzymią skalę. Śledztwo nadzoruje gorzowska prokuratura

2022-11-08 13:49
Straty oszacowano na ponad 700 tysięcy euro.
Autor: cbśp.policja.pl Straty oszacowano na ponad 700 tysięcy euro.

Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji rozbili gang, który specjalizował się w okradaniu samochodów ciężarowych. Śledztwo nadzoruje gorzowska prokuratura. W czasie akcji zabezpieczono towar o wartości ponad miliona złotych.

Pod koniec października policjanci zatrzymali czterech mężczyzn - dwóch gdy przewozili skradziony towar, kolejnych w ich domach na terenie województwa lubuskiego. W czasie akcji zabezpieczono m.in. 97 telewizorów wartych ok. 350 tys. zł, 314 pasów bezpieczeństwa do luksusowej marki samochodowej wartych ok. 650 tys. zł oraz 38 elektronicznych instrumentów klawiszowych i 76 sztuk osprzętu muzycznego o łącznej wartości 70 tys. zł. Wszystko skradziono na terenie Niemiec w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy. Straty oszacowano na ponad 700 tysięcy Euro.

Szajka zajmowała się także kradzieżą samochodów - zabezpieczono części przynajmniej 8 takich pojazdów. W trakcie śledztwa zarzuty postawiono już 12 osobom, większość z nich trafiła do aresztu.

QUIZ PRL. Kultowe dobranocki w PRL-u. "Pora na dobranoc!"

Pytanie 1 z 10
Piaskowy Dziadek przylatywał do dzieci:
SEKRETY GENZIE, HITY NA KATAR 2022, NAJCZĘŚCIEJ KRADZIONE AUTA, UBIERAM SIĘ W DYSKONCIE | ESKA XD #061
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE