​Kolejny pies zjadł mięso z żyletką na gorzowskim Górczynie

2020-03-11 19:40
Na Górczynie znaleziono kolejne kiełbasy z żyletkami w środku.
Autor: Przemek Mazurek Na Górczynie znaleziono kolejne kiełbasy z żyletkami w środku.

Na policję w sobotę (07.10) zgłosiła się właścicielka jamnika, który poważnie ucierpiał po zjedzeniu kiełbasy nafaszerowanej ostrym przedmiotem. Stało się to niedaleko ulicy Witosa, na jednym z przydomowych trawników.

To już kolejny podobny przypadek na tym osiedlu. Sprawę od kilkunastu dni prowadzi gorzowska policja.  - Sprawę prowadzimy pod kątem znęcania się nad zwierzętami - powiedział Marcin Maludy, rzecznik lubuskiej policji. 

Mieszkańcy Górczyna coraz częściej piszą w mediach społecznościowych, że za wykładanie niebezpiecznych przekąsek odpowiadają osoby, które mszczą się za niesprzątanie po psach. Właściciele czworonogów zachowują też szczególną ostrożność podczas wyprowadzania na spacer swoich pupili:

- Psiaki trzeba mieć ciągle na oku - mówią gorzorzowianie:

Policja prosi mieszkańców o informację w przypadku znalezienia kolejnych niebezpiecznych przekąsek. Za znęcanie się nad zwierzętami grozi nawet do pięciu lat pozbawienia wolności. Przypomnijmy; kawałki mięsa nafaszerowane ostrymi przedmiotami zaczęły się pojawiać od kilku tygodni głównie na trawnikach dwóch gorzowskich osiedli: Górczyna i Piasków. Ucierpiało kilka psów, sprawcy do tej pory nie udało się ustalić.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE