Interaktywny plac zabaw w parku Górczyńskim w Gorzowie [FOTO]

2021-09-07 17:10
gorzów wyspa naukowa 1
Autor: facebook.com/gorzowPL Ciekawe urządzenia pojawiły sie w parku Górczyńskim.

Takiego miejsca jeszcze mieszkańcy nie widzieli. Aż żal nie skorzystać. To atrakcja nie tylko dla dzieci, ale także dla dorosłych. Nudzicie się? Wybierzcie się i sprawdźcie nowe zabawki na wyspie naukowej.

Na gorzowskim Manhattanie oprócz tradycyjnych huśtawek czy hamaków jest mini-laboratorium. Każdy będzie mógł w nim porządzić i między innymi zbadać obieg wody w przyrodzie, wytworzyć własny prąd czy wsłuchać się w niezwykłą muzykę kwiatów, a także obejrzeć fragmenty otoczenia z bardzo bliska, bo pod precyzyjną lupą.

gorzów wyspa naukowa 2
Autor: facebook.com/gorzowPL Na tym placu zabaw nie można się nudzić.

Wszystkie urządzenia interaktywne są wykonane z materiałów z recyklingu. Chodzi przede wszystkim o zabawę połączoną z nauką, czyli przyjemne z pożyteczny. Prądnica, wydające dźwięki kwiaty, kolorowa wieża, drewniane leżaki, kanapo-huśtawka zamontowano w ramach akcji mBanku.

Wyspa naukowa jakiś czas osiądzie w Gorzowie. Takie projekty w sumie pojawiły się w dziesięciu polskich miastach.

Flash mob z okazji 75. urodzin Freddiego Mercurego w Krakowie

Czy na pewno jesteś bystry? Na tych pytaniach łatwo się wyłożyć!

Pytanie 1 z 10
Morze Martwe to:
Plaża, ocean, morze / zdjęcie ilustracyjne
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE