Hala oddana uczniom. Mniej uchodźców z Ukrainy w Gorzowie

2022-05-24 16:56
gorzów I lo uchodźcy
Autor: materiały I LO/facebook.com Z hali zniknęły już łóżka polowe.

Gorzowscy urzędnicy reorganizują działania. W naszym mieście, dla uciekających zza wschodniej granicy przed rosyjskim najeźdźcą, przygotowano dwa punkty relokacji. W gotowości była także trzecia hala, ale jej nie trzeba było uruchamiać.

Szkolna hala I LO przy ul. Puszkina przez około dwa miesiące przyjmowała uciekinierów wojennych. Ostatnio przebywało w niej około 10 osób. Stąd zmiany. Ukraińcy zostali przeniesieni do punktu pomocy w hali przy Słowiańskiej, gdzie mają zapewnioną całodobowa opiekę.

- Sytuacja z pomocą dla uchodźców jest monitorowana. Staramy się, by to wsparcie było celowe i racjonalne. Mieliśmy dwa punkty, ale teraz wystarczy jeden. Podobnie stabilizuje się sytuacja z wydawaniem numerów PESEL. Nadaliśmy go około trzem tysiącom osób- mówi Wiesław Ciepiela, rzecznik prezydenta Gorzowa.

W gorzowskim urzędzie dziennie pojawiało się nawet ponad sto osób. Teraz po PESEL przychodzi kilkunastu uchodźców.

Cały czas działa magazyn pomocy humanitarnej z żywnością i rzeczami przy ul. Górczyńskiej (byłe Tesco), który otwarty jest we wtorki, czwartki i w soboty.

Otwarcie nowego punktu pomocy uchodźcom w Bydgoszczy

Co to za piosenka? Rozpoznaj piosenki po emotkach!

Pytanie 1 z 10
Jaki tytuł ma ta piosenka?
Jaka to piosenka?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE