Gorzowscy policjanci odbili zakładnika. Spokojnie, to tylko ćwiczenia

2022-09-07 10:03
gorzów policja ćwiczenia
Autor: Materiały Lubuskiej Policji

Gorzowscy policjanci odbili zakładnika, była groźba skażenia i podłożenia ładunków wybuchowych. Spokojnie, to tylko ćwiczenia. Scenariusz zakładał wdarcie się terrorystów na teren Stacji Uzdatniania Wody w Siedlicach.

Dwóch mężczyzn uzbrojonych w noże przed budynkiem Stacji wzięło jako zakładnika pracownicę. Inny pracownik zabarykadował się i poinformował służby. Na miejscu pojawili się policjanci i negocjatorzy. Napastnicy nie chcieli rozmawiać, grozili podłożeniem ładunku wybuchowego i skażeniem wody.

MANESKIN vs NIRVANA | ESKA XD - Ale to juz było! #56

Podjęto decyzję o siłowym wejściu do budynku. Funkcjonariusze zatrzymali dwie osoby i uwolnili zakładnika. Następnie sprawdzili teren z psem w poszukiwaniu substancji wybuchowych. Specjaliści zauważyli uszkodzony pojemnik i rozlaną substancję nieznanego pochodzenia.

Wtedy do ćwiczeń dołączyli strażacy. Akcje tego typu to okazja do sprawdzenia procedur i wyciągnięcia wniosków, które pomogą podczas realnej akcji. Działania koordynowane były przez miejskie centrum zarządzania kryzysowego.

QUIZ. Rozpoznasz celebrytę po krótkim opisie? Połowa punktów to już sukces

Pytanie 1 z 10
Słynie ze swojego ciętego języka i kilku głośnych rozwodów. Ostatnio bardzo mocno zaangażowała się w produkcję filmu
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE