Gorzów: Zmarła legenda Stali [AUDIO]

2020-11-25 16:20
Zenon Plech przed gorzowskim stadionem.
Autor: fot.: facebook Stal Gorzów 1947!!! Zenon Plech przed gorzowskim stadionem.

Nie żyje Zenon Plech - były gorzowski żużlowiec, jeden z najlepszych polskich zawodników w historii. Wychowanek Stali Gorzów zmarł dzisiaj (25.11) w wieku niespełna 68 lat. Powodów śmierci oficjalnie nie podano.

Plech należał do złotej drużyny Stali z przełomu lat 60-tych i 70-tych, która seryjnie zdobywała medale Drużynowych Mistrzostw Polski.

- To wielka strata dla środowiska żużlowego - mówi Mieczysław Woźniak, były zawodnik Stali Gorzów, kolega Zenona Plecha:

Zenon Plech licencję żużlową zdał w 1970 roku. W Stali Gorzów jeździł 6 lat, potem przeszedł do Wybrzeża Gdańsk, gdzie jeździł do końca kariery.

- Z Zenkiem często byłem ustawiany w jednej parze - dodaje Woźniak:

Plech w barwach Stali Gorzów zdobył trzy złote medale i dwa srebrne Drużynowych Mistrzostw Polski. Wystąpił w 78 meczach i zdobył 668 punktów. Po skończeniu kariery zajmował się przez moment trenowaniem. W 1997 roku wywalczył ze Stalą srebrny medal DMP.

Październikowy spływ kajakowy Kłodawką
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE