Gorzów: Wystawy, seanse i inne imprezy masowe odwołane na dwa tygodnie

2020-03-05 19:10
Puste fotele w teatrze
Autor: Fragles Teatr będzie pusty

Prezydent miasta Jacek Wójcicki podjął decyzję ​o wstrzymaniu wydarzeń kulturalnych i sportowych. Wcześniej o odwołaniu imprez masowych informował również marszałek lubuski. Wszystko w związku z pojawieniem się pierwszego przypadku koronawirusa w Polsce.

Jak podkreślają urzędnicy działania mają charakter wyłącznie profilaktyczny, bo Gorzowie nie ma zagrożenia koronawirusem. Nie odbędą się więc imprezy gromadzące liczną publiczność.

Posłuchaj co na ten temat mówi Wiesław Ciepiela, rzecznik magistratu:

Póki co odwołano Kongres Kobiet czy pokazy Natalii Ślizowskiej zaplanowane na weekend. W teatrze Osterwy trwają natomiast próby do nowego spektaklu "Gwałtu! Co się dzieje". Premiera miała odbyć się w sobotę (7.03), ale i do niej nie dojdzie. Odwołano także propozycje z repertuaru.

- Szkoły do nas dzwonią i odwołują przyjścia – mówi Natalia Saska z teatru:

Grupy szkolne rezygnują także z wyjść do gorzowskich kin. 60 krzeseł w Miejskim Ośrodku Sztuki w ogóle nie będzie puszczało filmów, niedostępne będą także wystawy. To wszystko do 18 marca. Swoje wydarzenia zawiesiła biblioteka wojewódzka oraz gorzowska filharmonia. Kolejny sobotni (7.03) mecz koszykówki w Gorzowie też odbędzie się bez kibiców. W szkołach o tym czy odwołać zaplanowane wyjścia do instytucji kultury decydują sami dyrektorzy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE