drzewa bogdaniec

i

Autor: Materiały OSP Bogdaniec Dostało się drzewom między Bogdańcem a Stanowicami...

Gorzów: Wichura swoje robi, uważajcie idąc i jadąc obok drzew

2022-02-17 7:27

Połamane drzewa i powywracane śmietniki - to efekt nocnych wichur. Niektóre drogi są pozalewane, poza Gorzowem zdarzyły się także zalane piwnice.

Jak wspomniałem na wstępie, sporo roboty strażacy-ochotnicy mieli w okolicach Bogdańca. Powód? Powalone w nocy przez wichurę drzewa. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Do słupów energetycznych wyjechali z kolei druhowie z Dobiegniewa.

Na drogach w Gorzowie i okolicach oczywiście interwencji było znacznie więcej. Do tematu będziemy wracać, jak uda się podsumować nocną pracę strażaków i innych służb. Ostrzeżenie na silny wiatr wciąż jednak obowiązuje, także uważajcie na siebie idąc i jadąc zwłaszcza w okolicach drzew.

gorzów wywrócony śmietnik

i

Autor: kb ..,.z żywiołem szans nie miały także niektóre śmietniki.

Wczoraj po godzinie 8 ruszyły od dawna zapowiadane prace na mostku w Łupowie, na drodze krajowej nr 132. Wyznaczone są objazdy. Inne dla osobówek, inne dla pojazdów ciężarowych. Piesi do dyspozycji będą mieli kładkę obok.

Alternatywna trasa dla osobówek wiedzie przez Racław i Baczynę. Z kolei ciężarówki pojadą przez Bolemin, Krzeszyce, Nowiny Wielkie, przez most w Świerkocinie lub prosto drogą krajową nr 22. Zmiany dotyczyć będą także komunikacji publicznej.

Lada chwila dodatkowe utrudnienia czekają gorzowian na skrzyżowaniu Jagiełły z Chrobrego i Wybickiego, które na kilka-kilkanaście dni będzie całkowicie zamknięte. Nie wiadomo jeszcze, kiedy to nastąpi.

NAJCZĘŚCIEJ złomowane auta w POLSCE | ESKA XD - Prosto z salonu #42

Wiało w nocy, wieje teraz i wiać może jeszcze bardzo solidnie dzisiaj (17.02). Zwłaszcza po 10. To wciąż skutki przechodzącego przez zachodnią Polskę niżu Dudley.

Wtedy też, mimo pogodnego poranka, możemy spodziewać się nawrotu chmur, z których znowu popada. Nie tak solidnie jednak jak w nocy. O poranku 7-8 stopni w Gorzowie, wieczorem już chłodniej, bo około 4-5 stopni.

QUIZ: Czy potrafisz rozpoznać pierwsze wiosenne kwiaty?

Pytanie 1 z 15
Jaki to kwiat?
Jaki to kwiat?