Gorzów: SP 1

i

Autor: SG

Gorzów: W SP 1 będzie winda

2023-02-06 16:15

Obiekt przechodzi gruntowny remont. Wykonywana jest termomodernizacja i odwodnienie szkoły. Miasto zdecydowało również, że zostanie zamontowana tam winda. 1 września uczniowie mają wrócić do budynku przy ul. Dąbrowskiego.

W gorzowskiej ​"Jedynce" będzie winda. Trwa remont Szkoły Podstawowej nr 1. Przebiega on z oporami, ale urzędnicy zapowiadają, że 1 września uczniowie powinni wrócić do swojej szkoły. Najważniejszymi pracami jakie pozostały są: wymiana dachu i wzmocnienie jego konstrukcji, a także odwodnienie przedwojennego obiektu. Miasto zdecydowało się również na zamontowanie windy.

W tej chwili realizowany jest szyb windowy. To będzie winda zewnętrzna, która będzie funkcjonowała w części konstrukcyjnej budynku szkoły. Natomiast sam dźwig windowy zostanie zamontowany w przyszłości - mówi Jacek Szymankiewicz, zastępca prezydenta Gorzowa.

Remont najstarszej gorzowskiej szkoły rozpoczął się w połowie 2021 roku. Obiekt przechodzi głęboką termomodernizację: zamontowano nowe okna, modernizowana jest kotłownia, instalacja c.o. Oświetlenie szkoły zmieni się na energooszczędne LED-y. Pierwotny koszt to 9 mln zł.

QUIZ. "Zjedz mięso, zostaw......" Dokończ powiedzonka

Pytanie 1 z 13
Nie siadaj na rogu stołu, bo zostaniesz ...
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE