Gorzów: Ścianki przeciwpożarowe zatrzymają koronawirusa?

2020-11-09 21:15
Gorzów magistrat
Autor: SG Urząd Miasta Gorzowa

W budynku urzędu miasta przy ul. Sikorskiego powstaną strefy bezpieczeństwa. To wynik kontroli straży pożarnej, która zaleciła postawienie w korytarzach ścianek przeciwpożarowych. Na trzech pietrach pojawi się 8 takich konstrukcji. Strefy mają też pomóc w walce z COVID -19.

Zabezpieczenia przeciwpożarowe pomogą w walce z koronawirusem. Miasto ogłosiło przetarg na wykonie ścianek przeciwogniowych wewnątrz budynku przy ul. Sikorskiego. To realizacja zaleceń straży pożarnej. Szklane ściany z drzwiami staną na na 1, 2 i 3 piętrze. Łącznie będzie ich 8 sztuk. Urzędnicy liczą, że zabezpieczenie przeciwpożarowe pomoże w walce z pandemią.

Liczymy też na to, że zbudowanie takich stref bezpieczeństwa może przyczynić się do ograniczenia liczby zakażeń związanych z pandemią koronawirusa. Dlatego przystąpiliśmy do tych prac jak najwcześniej - mówi Wiesław Ciepiela rzecznik prasowy magistratu.

Przetarg na wyłonienie wykonawcy powinien być rozstrzygnięty 9 listopada. Inwestycja ma być wykonana do połowy grudnia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE