Gorzów: Samochody na prąd i słońce z AJP

2020-08-14 15:39
Gorzów: samochód elektryczny
Autor: MikesPhotos z Pixabay Czy w Gorzowie powstaną samochody elektryczne?

Studenci Akademii im. Jakuba z Paradyża opracowywać będą rozwiązania dla samochodów elektrycznych i solarnych. Uczelnia pozyskała na to 6 mln złotych. Dzięki tym środkom powstaną specjalistyczne laboratoria.

Samochody elektryczne z Gorzowa? Brzmi jak fantazja, ale takie plany ma AJP. Studenci akademii będą opracowywać rozwiązania dla branży motoryzacyjnej. Na ten cel uczelnia pozyskała 6 mln zł z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Dzięki temu uda się stworzyć laboratorium „SolarPort” do prototypowania pojazdów solarnych i aut elektrycznych. Od października studenci będą mieli tam zajęcia.

W projekcie jest zapisany zakup dwóch samochodów. Będziemy je przerabiać na takie, żeby można korzystać z zasilania elektrycznego lub solarnego. - Mówi Aleksandra Radomska-Zalas, prodziekan wydziału technicznego AJP w Gorzowie. - Nie będą to samochody osobowe, ale półciężarówki, żeby potem te rozwiązania wykorzystać w firmach przemysłowych z naszego regionu.

Gorzów: Aleksandra Radomska-Zalas
Autor: SG Prodziekan Wydziału Technicznego AJP dr Aleksandra Radomska-Zalas

W ramach projektu powstanie również pracownia przemysłowego zastosowania druku 3D. W planach są szkolenia i staże. Uczelnia chce współpracować ze szkołami technicznymi z Gorzowa. Rozwiązania opracowane w gorzowskiej akademii mają być wykorzystywane w lokalnym przemyśle.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE