Gorzów: Są obiecane pieniądze ale też problemy na budowie

2022-04-14 12:14
hala słowianka
Autor: coola

Hala sportowa będzie później i z większymi kosztami. W środę do gorzowskiego magistratu powędrował czek na 2 mln złotych.

To pierwsza z trzech transz od marszałka lubuskiego. Deklaracje padły już dwa lata temu i ostatnio gorzowski magistrat nieci się niecierpliwił.

Cieszymy się, że te deklaracje, które padały wcześniej są finalizowane. Opłacało się czekać , poczekaliśmy i są. To wsparcie jest dla nas istotne szczególnie w dobie galopujących cen i tego, że przed nami na pewno jakieś renegocjacje kontraktów. Powiedział Jacek Wójcicki prezydent Gorzowa.

W sumie na halę wpłynie 6 mln zł. Niestety już wiadomo, że inwestycja ma poślizg, Wykonawca przesłał pismo o przesunięcie terminu ze stycznia 2023 roku na czerwiec. Wyższe będą także koszty budowy ze względu na wzrost cen materiałów budowlanych. Nowoczesna hala ma pomieścić 5000 osób. Oprócz głównej areny, powstanie też sala treningowa.

QUIZ na atrakcyjność. Test, czy podobasz się płci przeciwnej

Pytanie 1 z 10
Jak często przeklinasz?
Olsztyn. Miał ponad 2 promile. Wjechał na skrzyżowanie na czerwonym
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE