Gorzów: Remontu dworca PKP nie będzie, bo nie będzie centrum przesiadkowego

2022-06-20 16:20
Gorzów: dworzec PKP
Autor: Dawid9999/wikimedia.org Dworzec PKP w Gorzowie.

PKP S.A. unieważniło przetarg na modernizację dworca w Gorzowie. Jako przyczynę władze spółki podały rezygnację miasta z budowy certum przesiadkowego w pierwotnej formie. Obie inwestycje miały tworzyć spójną całość pod względem architektury i użyteczności dla podróżnych.

PKP rezygnuje z modernizacji gorzowskiego dworca kolejowego. To konsekwencja decyzji władz miasta w sprawie centrum przesiadkowego. PKP unieważniło przetarg, mimo, że wcześniej przedłużono termin składania ofert. Władze spółki tłumaczą, że dworzec pod względem architektonicznym i funkcjonalnym miał tworzyć spójną całość z planowanym przez miasto centrum przesiadkowym.

Gorzów: centrum przesiadkowe
Autor: Autorskie Atelier Architekta Leszka Horodyskiego

Po rezygnacji magistratu ze swojej części PKP uznało, że przebudowa dworca traci uzasadnienie. Projekt został odłożony na półkę. Kolej na razie nie planuje żadnego nowego postępowania. Dla podróżnych oznacza to, że nadal będą musieli korzystać z TOI TOI-a.

Quiz. Jedzenie na literę A

Pytanie 1 z 18
Avocado to podstawowy składnik:
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE