Gorzów: Punkty wymazów oblężone. Od weekendu tworzą się spore kolejki [AUDIO]

2021-03-22 12:22
Do punktu pobrań tworzą się kolejki.
Autor: Przemek Mazurek Do punktu pobrań tworzą się kolejki.

Chcą wykonać test - swoje muszą odstać w kolejkach. Wśród gorzowian od weekendu jest duże zainteresowanie badaniami na obecność koronawirusa. Są to głównie osoby pracujące w Niemczech, bo od północy w niedzielę (21.03), by przekroczyć zachodnią granicę trzeba przedstawić negatywny wynik testu, który nie może być starszy niż 48 godzin.

Przy jednym z punktów przy ul. 30 Stycznia od poniedziałkowego (22.03) poranka tworzyły się kilkunastoosobowe kolejki. Ludzie byli jednak cierpliwi. 

- Swoje trzeba odstać - mówią gorzowianie:

W weekend zainteresowanie badaniami było tak duże, że w jednym punktów w mieście zabrakło testów. Przypomnijmy - w Gorzowie działa kilka punktów pobrań m.in. przy Piłsudskiego, Warszawskiej czy Koniawskiej. Wymazy będzie można wykonać też na granicy - w specjalnym punkcie w Słubicach. Bezpłatnie zrobią go osoby, które są ubezpieczone w Niemczech. Pozostali muszą się liczyć z kwotą około 100 złotych.

Typowe teksty rodziców. Na pewno nie raz je słyszałeś! Potrafisz je dokończyć?

Pytanie 1 z 16
Nie siedź na betonie, bo dostaniesz...
Akcja informacyjna dotycząca szczepień - strażacy roznoszą ulotki
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE