Gorzów: Przetarg na podziemne śmietniki przy "Kwadracie"

2020-09-16 13:30
Gorzów: kwadrat
Autor: Michał Heck Wizualizacja podziemnych pojemników przy "Kwadracie".

Przy Kwadracie śmietniki zejdą pod ziemię. Powstanie tam inwestycja, o którą zabiegano od dawna. Podziemne pojemniki na odpady powinny być gotowe do końca listopada. Związek Celowy Gmin MG-6 rozpisał już przetarg.

Przy „Kwadracie” powstaną podziemne śmietniki. To pierwsza taka inwestycja w Gorzowie. Starania o nią trwały od kilku lat. Przetarg na wyłonienie wykonawcy jest już ogłoszony. 24 września przedstawiciele Związku Celowego Gmin MG-6 zamierzają otworzyć koperty, wybrać wykonawcę i rozpocząć budowę.

Zależy nam, żeby zrealizować inwestycje do końca listopada. Będzie to powiązane z utrudnieniami, które są teraz przy przebudowie ul. Chrobrego. Przy jednym bałaganie chcielibyśmy zamknąć także naszą inwestycję - mówi Katarzyna Szczepańska z MG-6.

Gorzów: kwadrat
Autor: SG Śmietniki staną w tym miejscu.

Podziemne pojemniki pozwolą zlikwidować problem z kubłami na odpady, którymi zastawione są okoliczne ulice. Nad ziemię wystawać będą tylko niewielkie kioski wrzutowe - będzie ich sześć. Cała reszta ukryta będzie pod ziemią. Katarzyna Szczepańska, zapewnia, że firmy odbierające w Gorzowie odpady, są przygotowane do obsługi podziemnych śmietników. Korzystać z nich będą mieszkańcy ulic: Dąbrowskiego, 30 Stycznia, Chrobrego.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE