Gorzów: Podawał się za policjanta, został ujęty, a co stało się z pieniędzmi?

2022-12-01 16:32
gorzów seniorka 12 tysi
Autor: materiały Lubuska Policja 53-latek może spędzić w więzieniu kilka lat.

Gorzowscy kryminalni zatrzymali mężczyznę podejrzanego o udział w oszustwie. Usłyszał on zarzut, a prokurator złożył do sądu wniosek o tymczasowy areszt. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności. Seniorka ma odzyskać utracone 12 tysięcy złotych.

W poniedziałek [28 listopada] po godz.17 na policje zgłoszono, że na terenie Gorzowa doszło do oszustwa na policjanta. Starsza kobieta rzuciła z balkonu 12 tysięcy złotych. Wcześniej otrzymała telefon o grasujących złodziejach.

Sprawca ujęty na ulicy

Kobieta słuchała poleceń, bo była przekonana, że w ten sposób uchroni swoje pieniądze. Rzekomy policjant obiecał, że one do niej wrócą. Tak też się stało, ale udział w tym mieli prawdziwi śledczy, którzy zajęli się sprawą. Zebrali informacje i ruszyli na poszukiwania. Na jednej z gorzowskich ulic zauważyli mężczyznę, którego postanowili wylegitymować. Okazało się, że ma przy sobie 12 tysięcy złotych.

53-latek z województwa dolnośląskiego został przesłuchany i usłyszał zarzut oszustwa, za co grozi mu do 8 lat więzienia. Zabezpieczone pieniądze wrócą do właścicielki.

Kobieta straciła 40 tysięcy złotych

Nieśmiały czy pewny siebie? Jakim typem człowieka jesteś?

Pytanie 1 z 10
Jak duże jest twoje grono znajomych?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE