Gorzów: Nowy parking...z myślą o ekologii. Na Piaskach trwa przebudowa miejsc parkingowych

2020-07-27 17:00
Parking budowany jest z kostki ażurowej
Autor: mz Parking budowany jest z kostki ażurowej

Przy ulicy Kuratowskiej w Gorzowie​ przebudowywane są stare miejsca parkingowe. W miejscu zniszczonych, betonowych płyt pojawił się ażurowy pol bruk. Inwestycja jest realizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego 2020.

W ubiegłym roku podczas spotkań dyskusyjnych mieszkańcy osiedla zdecydowali m.in. o przebudowie starego parkingu. Ten został wybudowany w latach 80-tych minionego stulecia, w czasach kiedy powstawało osiedle . Po prawie trzydziestu latach użytkowania doczekał się remontu. Ma być więcej miejsca dla aut okolicznych mieszkańców a ponad to miejsce będzie przyjazne środowisku.

Inwestycja powinna być gotowa w ciągu dwóch tygodni
Autor: mz Inwestycja powinna być gotowa w ciągu dwóch tygodni

- Została już ściągnięta stara betonowa nawierzchnia, zastąpiliśmy ją kostką eko-behaton. Ze względu na układ terenu parkingu i duże spadki, nadmiar wody będzie mógł wsiąkać w ziemię - powiedział nam Michał Sip z firmy Chećko, wykonawca inwestycji.

Stare płyty zamieniono na ekopolbruk
Autor: mz Stare płyty zamieniono na ekopolbruk

W sumie powstaną 22 nowe miejsca parkingowe w tym dwa dla osób niepełnosprawnych. Inwestycja realizowana jest w ramach Budżetu Obywatelskiego, jej koszt to 134 tysiące złotych.

Prace powinny się zakończyć w ciągu dwóch tygodni.

Zbierali złom charytatywnie
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE