Gorzów: Na WOSie o konstytucji i bezrobociu

2022-05-13 12:41
Matura z niemieckiego
Autor: KATARZYNA ZAREMBA/SUPER EXPRESS/ZDJĘCIE POGLĄDOWE

Dużo pytań o konstytucję i referat o bezrobociu w Polsce. Za gorzowskimi abiturientami kolejny rozszerzony egzamin maturalny. Tym razem swoich kilka minut stresu mieli zdający wiedzę o społeczeństwie.

Konstytucja, wybory w Polsce i referat z bezrobocia na podstawie podanych danych - takie tematy wymienił uczeń Katolickiego Liceum w Gorzowie, z którym rozmawialiśmy. Co sprawiło mu najwięcej trudności?

ESKA XD #047 | FAME MMA 14, EUROWIZJA, MATURA, LEWITUJĄCE SAMOCHODY

No największa trudność, to było oczywiście napisanie referatu na sam koniec. Był wykres, była tabela i mapa. Pytanie o to jakie mniej-więcej jest rozmieszczenie w województwach, spadek, wzrost, czy piki bezrobocia w danych latach.

Przed chwilą [13.05. 14:00] wystartował egzamin z rozszerzonego i dwujęzycznego języka niemieckiego. W poniedziałek (16.05) maturzyści zmierzą się z kolei z chemią i włoskim. Przypomnijmy - w Gorzowie z maturą zmaga się ponad 1300 abiturientów. Zakończy się ona 23 maja a wyniki maturzyści poznają w lipcu.

Slang sprzed lat. Jak dobrze go znasz? Sprawdź się w naszym quizie!

Pytanie 1 z 7
"Minuta osiem" to zwrot oznaczający odłożenie czegoś na później.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE