Gorzów: Mural jak las

2022-03-25 13:50
Gorzów: mural
Autor: Daniel Adamski/gorzow.pl Jeden z gorzowskich murali.

Gorzowski artysta, stypendysta miasta, chce stworzyć mural wykorzystując farby fotokatalityczne. Ich właściwością jest to, że oczyszczają powietrze. Mural działać będzie zatem jak drzewa.

Mural, który oczyszcza powietrze - takie dzieło powstanie w Gorzowie. To pomysł jednego ze stypendystów prezydenta miasta. Malowidło będzie filtrowało powietrze dzięki zastosowaniu specjalnych farb.

W tym roku chciałbym to zrealizować przy pomocy farb fotokatalitycznych. Są to farby oczyszczające powietrze, gdzie przy powierzchni czteropiętrowej kamienicy dają tyle do 160 40-letnich drzew. Fajnie byłoby ten trend wprowadzić, bo często się mówi, że w Gorzowie tych drzew ubywa, więc może warto to zastąpić kolorami na ścianie - mówi Krzysztof Ostrowski, pomysłodawca.

Gorzów: mural
Autor: Jan Wojtanowski/gorzow.pl

Mural będzie miał nie tylko walor ekologiczny, ale także wizualny. Przedstawiać będzie fotografię Waldemara Kućki, na której znalazł się Jan Korcz malujący na brzegu Warty. Nie wiadomo jeszcze, gdzie malowidło powstanie.

Przypomnijmy: w tym roku magistrat przyznał stypendia twórcze 13 gorzowskim artystom, którzy działają w takich dziecinach jak: sztuki wizualne, muzyka, taniec, literatura i teatr.

QUIZ. Test z matematyki na poziomie szkolnym. Po siódmym pytaniu złapiesz się za głowę!

Pytanie 1 z 10
Ile krawędzi ma sześcian?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE