Gorzów: magistrat

i

Autor: SG

Gorzów: Marszałek wpisał północną obwodnicę do swojego planu

2022-05-13 17:53

W gorzowskim magistracie odbyło się spotkanie prezydenta z przedstawicielami urzędu marszałkowskiego. Efekt jest pozytywny. Planowana północna obwodnica miasta została wpisana do tworzonego planu transportowego województwa. To pozwoli starać się o pieniądze na tę inwestycję.

Północna obwodnica Gorzowa znajdzie się w planie transportowym województwa lubuskiego. Dziś (13.05) zapewnili o tym prezydenta Gorzowa przedstawiciele marszałka. Dokument jest właśnie przygotowywany. W czerwcu powinien trafić do konsultacji społecznych. To ważne, ponieważ gdyby obwodnica nie została wpisana, miasto nie mogłoby starać się o pieniądze na jej budowę. Przypomnijmy: stanowisko w tej sprawie przyjęli radni Gorzowa, którzy domagali się umieszczenia obwodnicy w przygotowywanym planie. Zdaniem urzędników z Zielonej Góry było to niepotrzebne i przedwczesne.

Stawisko wydaje się być burzą w szklance wody. Choć przy tej okazji byliśmy zmuszeni wysłuchiwać bardzo brutalnych i niezwykle krytycznych, a w mojej opinii całkowicie nieusprawiedliwionych wypowiedzi niektórych radnych miasta Gorzowa - mówi Marcin Jabłoński, członek zarządu województwa lubuskiego.

Slang sprzed lat. Jak dobrze go znasz? Sprawdź się w naszym quizie!

Pytanie 1 z 7
"Minuta osiem" to zwrot oznaczający odłożenie czegoś na później.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE