Gorzów: magistrat

i

Autor: Jan Wojtanowski/gorzow.pl Wprowadzane zmiany wynikają z przeprowadzonych "zielonych" konsultacji.

Gorzów: Magistrat uruchomi „zielony” telefon alarmowy

2021-11-26 14:57

Mieszkańcy będą mogli zgłaszać to, co ich niepokoi, jeżeli chodzi o miejską zieleń. Ktoś wycina drzewa? Ktoś wyrzuca odpady do parku? - to i wiele innych spraw będzie można zgłaszać urzędnikom dzięki temu telefonowi.

Ktoś wycina w Gorzowie drzewa, niszczy zieleń? - dzwoń. Magistrat uruchomi numer alarmowy. To jeden z efektów przeprowadzonych zielonych konsultacji. Jeżeli jakieś działania związane z zielenią w mieście budzą zastrzeżenia, mieszkańcy będą mogli to zgłaszać na numer, który wkrótce zostanie przez urząd ogłoszony.

Pojawi się numer alarmowy, który pozwoli informować o zielonych potrzebach. A także poprawimy i usprawnimy system który jest już znany, czyli usterkę. To dwa dodatkowe tematy, które mają ulepszyć komunikacje z mieszkańcami - mówi Marta Liberkowska dyrektor wydziału informacji i promocji.

wycinka drzew

i

Autor: gettyimages Zgodnie z projektem nowelizacji ustawy ma zostać zwiększony obwód drzew, które można wyciąć bez zgłoszenia

Ogólnie informowanie mieszkańców o wszystkich działaniach miasta związanych z zielenią ma ulec poprawie. Wiadomości na ten temat znaleźć będzie można na stronie miasta. W dziale "Dla mieszkańca" znajdzie się zakładka "Środowisko". Informacje pojawiać się będą również w mediach społecznościowych prowadzonych przez magistrat.

Czy masz objawy niedoboru potasu?

Pytanie 1 z 8
Czy twoje mięśnie są ostatnio osłabione?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE