Gorzów: Latem biblioteka zaprosi do swojego ogrodu

2021-05-06 14:14
Gorzów: biblioteka
Autor: SG Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gorzowie.

Ma być miło, przyjemnie i ekologicznie. W patio budynku głównego biblioteki im. Zbigniewa Herberta powstanie ogród. Latem będzie można tam usiąść, poczytać książkę, nawet w hamaku.

W hamaku z książką. Taką możliwość szykuje dla mieszkańców gorzowska biblioteka. W patio budynku głównego książnicy przy Sikorskiego powstanie ogród. Projekt już jest, trwają teraz prace związane z jego stworzeniem. Posadzone zostaną kolorowe rośliny i trawy trzcinowe. Pojawią się wygodne miejsca do siedzenia, a nawet hamak, w którym będzie można czytać książki. Zniknie część polbruku, bo całość projektu ma też charakter ekologiczny.

Pewna idea nam towarzyszy, żeby jak najmniej betonu, a jak najwięcej roślin. I jesteśmy jedyna instytucją w Gorzowie, która już zbiera deszczówkę. Mamy duże beczki które zbierają deszczówkę i ta woda będzie nam służyła właśnie do podlewania tego ogrodu - mówi Sławomir Szenwald, dyrektor biblioteki.

Prace przy bibliotecznym ogrodzie potrwają kilka tygodni. Całość ma być gotowa na początku lipca.

Najpiękniejsze zabytki Europy. Gdzie to jest?

Pytanie 1 z 10
Gdzie mieści się Partenon?
Zdjęcie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE