Gorzów: Jest pogoda. Jest szansa na rychły koniec prac w Parku Róż

2021-10-29 13:05

Jesienno-zimowy space w nowym Parku Róż? Gorzowscy urzędnicy są w tej sprawie optymistami. Co więcej ​zdaniem wykonawcy, jeśli warunki pogodowe pozwolą, finał prac powinien nastąpić w listopadzie.

Aktualnie w parku kontynuowane są roboty przy budowie tarasów przy brzegach stawu, fontanny, schodów, alejek i placu zabaw. Część prac wykończeniowych uzależnionych jest od aury. Jeśli nadal będzie sprzyjająca, słoneczna harmonogram nie będzie przedłużany. Zatem być może spacery będą możliwe już wkrótce, a w całej okazałości z roślinami i pergolami- park podziwiać będzie można wiosną. Oby już więcej kłopotów nie było, bo przypomnijmy- pojawiały się kontrowersje z nasadzeniami i odłowem ryb ze stawu.

Kilkukrotnie przesuwano termin zakończenia inwestycji. Przypomnijmy- Pierwotnie park miał być gotowy w czerwcu, potem w sierpniu i we wrześniu, a teraz w listopadzie. Oby tak się stało. Rewitalizacja kosztuje prawie 6 mln złotych.

Quiz. Jesienne zwyczaje, które mało kto pamięta

Pytanie 1 z 10
Jak celebrowano dawniej "Dokopiny", czyli święto zakończenia kopania ziemniaków?
Tak wygląda kultura Romów. Piją wódkę na cmentarzu
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE