Gorzów: Gastronomia umiera... Przedsiębiorcy przekażą " Czarną polewkę dla rządu"! [AUDIO]

2020-11-03 7:07
gorzów gastronomia protest
Autor: Fragles Takie ulotki rozdawane będą na ulicach.

Chodzi o petycje, które trafią do wojewodów w kilkunastu miastach. Sztab Kryzysowy Gastronomii Polskiej przygotował akcję, która odbędzie się we wtorek (3.11). Gorzowscy restauratorzy, ale także mieszkańcy mogą wziąć w niej udział.

We samo południe w całym kraju zbiorą się pracownicy gastronomii oraz firm zaopatrujących restaurację i wszyscy, dla których los branży się liczy. Lokale ponownie zamknął rząd w związku ze wzrostem zachorowań na koronawirusa.

- To jest milion osób, które zostały bez pracy – mówi Paweł Salamon, szef kuchni, nauczyciel w gorzowskim Gastronomiku:

Pracownicy chcą merytorycznego planu wychodzenia z kryzysu, zwolnienia pracodawców z ZUS-u na pół roku oraz jednolitej stawki 8% VAT na produkty i usługi. Akcje organizuje sztab kryzysowy Gastronomii Polskiej.

W Gorzowie spotkanie zaplanowano na Placu Katedralnym o godz. 12. Następnie uczestnicy udadzą się "spacerkiem" do urzędu przy Jagiellończyka. Petycje dotyczą tragicznej sytuacji restauracji, barów czy kawiarni.

W Łodzi odbył się protest taksówkarzy
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE