Gorzów: Dzieci uciekające przed wojną pod opieką psychologa

2022-03-22 13:21
sp 17 gorzów
Autor: kb

Dwie godziny tygodniowo - na tyle wsparcia psychologicznego mogą liczyć ukraińskie dzieci w gorzowskich szkołach. Pani Oksana tyle czasu poświęca na każdy oddział, tych ilość wciąż się zwiększa. Aktualnie nowy otwierany jest chociażby w SP nr 9.

W naszym mieście uczy się już kilkaset dzieci, które uciekły przed wojną. Ich zachowanie jest pod ciągłą obserwacją, a nastroje bada się na przykład poprzez rysowanie. O tych mówi Maria Zawadzka, dyrektor podstawówki nr 17 w Gorzowie:

ESKA LIVE - GRAMY DLA UKRAINY | Viki Gabor zaśpiewała na żywo!

Na zajęciach z Panią psycholog miały namalować swoje marzenia i tęsknoty. Pojawiły się rysunki wiszącego przywódcy Rosji. To jest właśnie ich marzenie, żeby ta osoba już nie istniała i żeby mogły wrócić do domów.

Jednak jak dodaje, tragedii nie ma, bo wszystkie dzieci z "siedemnastki" udało się ewakuować z Ukrainy, zanim na ich miejscowości spadły bomby.

Każdy oddział ma również zatrudnioną tzw. pomoc nauczycielską z językiem ukraińskim, która przełamuje bariery językowe w trakcie zajęć. W szkole przy Warszawskiej jest to mama jednego z uczniów.

QUIZ. Jeśli źle użyjesz tych słów, czeka Cię wielki wstyd! Sprawdź, czy używasz ich poprawnie, by nie spłonąć burakiem w towarzystwie

Pytanie 1 z 10
"Wydał dużo, ale zostało mu [....] 100 zł." Którego słowa użyjesz?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE