Gorzów: Dycha i Dycha Bis, czyli 4,3 mln zł pomocy dla lokalnego biznesu

2021-02-19 16:57
Gorzów: barber
Autor: SG Miejskie wsparcie trafiło do lokalnych firm.

Gorzów wydał na wsparcie lokalnych przedsiębiorstw 4,3 mln zł. Skorzystało na tym 1141 firm, które przez pandemie koronawirusa popadły w tarapaty. Tylko w dwóch przypadkach przedsiębiorcy musieli zwrócić pieniądze.

"Gorzowskie Dychy" pomogły utrzymać 2377 miejsc pracy - wynika z opracowania przygotowanego przez magistrat. Urzędnicy podsumowali programy pomocowe wprowadzone w mieście z powodu pandemii. Finansowe wsparcie trafiło do 1141 firm. Miasto na ten cel przeznaczyło blisko 4 mln 300 tys. zł. Gorzowską Dychę i Dychę Bis wprowadzono, żeby pomóc przedsiębiorcom, którzy ponosili straty związane z pandemią koronawirusa.

Gorzów: protest gastronomii
Autor: SG Pieniądze z miejskiej tarczy trafiły do firm, które najwięcej straciły przez pandemię. (Protest przedstawicieli gorzowskiej gastronomii).

Pierwszą uruchomiono w kwietniu 2020 roku. Wówczas do 712 gorzowskich firm trafiło 3 mln złotych. Druga tarcza ruszyła w listopadzie. Zainteresowanie było jeszcze większe. Wnioski złożyło 835 przedsiębiorców. Pieniądze trafiły do połowy z nich, ponieważ miasto na pomoc przeznaczyło dużo mniejsze środki - 1,3 mln zł.

Dwóm firmom nie udało się dotrzymać warunków na jakich miasto przyznało wsparcie. W jednym przypadku przedsiębiorca zawiesi działalność, a w drugim nie utrzymano stanowiska pracy. Obie firmy musiały zwrócić po 400 złotych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE