Gorzów: Drzewa przy Słonecznej da się uratować

2021-12-22 17:40
ul. Słoneczna
Autor: fot. Bartłomiej Nowosielski | Urząd Miasta Ul. Słoneczna w Gorzowie (fot. archiwum).

W takcie remontu ulicy uszkodzono kilka drzew. Wszystko jednak wskazuje na to, że nie wyrządzono dużych szkód i uda się je uratować. Ma o to zadbać firma wykonująca remont ul. Słonecznej.

Drzewa przy ul. Słonecznej przetrwają. Podczas przebudowy ulicy koparka uszkodził kilka z rosnących tam drzew. Mieszkańcy obawiali się, że może oznaczać to ich wycięcie. Zespół powołany przez gorzowski magistrat i wykonawcę remontu sprawdzili ich stan. Ocena jest pozytywna, drzewa da się uratować.

Wykonawca został zobowiązany do zabezpieczenia tych drzew, które uszkodzone przed dalszym uszkodzeniem, przed skutkami pogodowymi. Sam tez zdecydował, że zleci specjalistom ocenę dendrologiczną, która pomoże w zadbaniu o uszkodzone drzewa - mówi Wiesław Ciepiela, rzecznik gorzowskiego magistratu.

Firma ma też współpracować z miejskimi specjalistami od zieleni. Urzędnicy będą sprawdzać, czy wykonawca stosuje się do zaleceń.

QUIZ. Jakiego koloru masz aurę?

Pytanie 1 z 7
W którym z tych miejsc czujesz się dobrze?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE