Gorzów: Dał się oszukać fałszywemu policjantowi, stracił prawie ćwierć miliona złotych!

2022-09-23 13:03
gorzów oszust tele
Autor: materiały Lubuska Policja zdjęcie ilustracyjne

83-letni gorzowianin uwierzył w zmyśloną historię. Nie skontaktował się z bliskimi, by się ich poradzić, tylko niestety zaufał oszustowi. Do zdarzenia doszło w środę (21.09), do seniora zadzwonił telefon.

W słuchawce głos przedstawił się jako wysoki rangą oficer Lubuskiej Policji. Przekonywał mężczyznę, że jego pieniądze są zagrożone, a jedyną szansę na to, aby ich nie stracił, jest przekazanie ich w policyjny depozyt.

83-latek zamknął swoją bankowa lokatę, a gotówkę w wysokości ponad 220 tysięcy przekazał w bramie kamienicy - oszustowi. Wieloletnie oszczędności życia, zniknęły w jednej chwili. Mimo policyjnych apeli, lubuszanie dają się zmanipulować. W ciągu roku straty sięgają 1,5 miliona złotych.

Policjanci podkreślają, że nigdy nie wykonują takich telefonów ani nie odbierają osobiście żadnych pieniędzy. Uczulmy na to swoich rodziców i dziadków, by nie wierzyli telefonicznym rozmówcom.

Robert Lewandowski po meczu z Holandią

QUIZ. NAJNOWSZY quiz o brytyjskiej rodzinie królewskiej! Ile wiesz o Elżbiecie II, Meghan czy Kate?

Pytanie 1 z 10
Ile diamentów znajduje się w koronie, która leżała na trumnie królowej?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE