Gorzów: Czy teatr, filharmonia, kina i Słowianka zostaną otwarte? Sprawdziliśmy!

2021-02-05 17:32
gorzów teatr 1
Autor: Fragles Puste miejsca w Teatrze wkrótce się zapełnią.

Od 12.lutego rząd łagodzi obostrzenia związane z pandemią. Trzeba będzie jednak spełnić kilka warunków. Wiadomo, że ograniczenia będą dotyczyć m.in. ilości osób, które będą mogły korzystać z propozycji instytucji. Co zrobią gorzowskie placówki?

Słowianka przed podjęciem decyzji o otwarciu basenów i lodowiska dla wszystkich chętnych, czeka na szczegóły rozporządzenia dotyczącego warunków jakie trzeba będzie spełnić. Decyzja zapadnie w ciągu kilku dni.

Prace remontowe na pływalni już się zakończyły, a z basenu korzystają pływacy będący w kadrze narodowej.

gorzow słowianka1
Autor: coola Basen sportowy.

Otwarcie planują już gorzowski teatr i filharmonia. Co zaproponują widzom?

Jak mówi Jan Tomaszewicz, dyrektor teatru - jest radość, ale smuci krótki termin obowiązywania nowych zasad, - na razie na dwa tygodnie. Aktorzy pojawią się na scenie w walentynkowy weekend i pokażą spektakl "Bez znieczulenia".

Na 20 lutego zaplanowano premierę "Świecie nasz" z piosenkami Marka Grechuty, w reżyserii Artura Barcisia. Na widowni zajętych może być 50% miejsc.

Na widzów czeka także gorzowska filharmonia. Po trzech miesiącach przerwy pierwszy koncert walentynkowy z muzyką filmową. Bilety już są w sprzedaży online.

Kino 60 krzeseł na razie wstrzymuje się z decyzją o wznowieniu działalności. Wiele zależy od oferty dystrybutorów filmów. Pracownicy muszą sprawdzić również czy są w stanie spełnić obostrzenia związane z wpuszczeniem widzów do kina.

Ostateczna decyzja powinna być znana w połowie przyszłego tygodnia. Ze złagodzenia obostrzeń prawdopodobnie skorzystają kina sieciowe.

Bez ograniczeń będzie można korzystać także m.in. z boisk czy siłowni na świeżym powietrzu. Nadal zamknięte pozostają lokale gastronomiczne i siłownie.

Morsowanie bez wychodzenia z domu | ESKA XD - Fit vlog #15
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE