Gorzów: Chcesz poprowadzić tramwaj? W sobotę przyjdź do MZK

2022-09-13 15:58
Gorzów: tramwaje
Autor: SG

Prowadzanie Twista to nie jedyna atrakcja przygotowane przez miejskiego przewoźna. Zwiedzić będzie można całą zajezdnię. Zaplanowano również wycieczki zabytkowymi autobusami.

Przejażdżka zabytkowymi autobusami, zwiedzanie zajezdni i prowadzenie tramwaju. Takie atrakcje czekają na tych, którzy ​w sobotę (17.09) wybiorą się do gorzowskiego MZK. Miejski przewoźnik zaprasza wszystkich do swojej siedziby przy ul. Kostrzyńskiej od godziny 11. W planie 3 wycieczki autobusami, zabytkowymi. Zajrzeć będzie można w każdy zakamarek zajezdni, a także zasiąść też będzie można zasiąść za sterami gorzowskiego Twista.

Każdy kto przyjdzie i będzie chciał spróbować, jak to jest być motorniczym, pod okiem instruktora będzie miał okazję poprowadzić tramwaj i przejechać się po terenie zajezdni MZK. Jeżeli dziecko będzie w stanie dosięgnąć do wszystkich przyrządów niezbędnych do kierowania tramwajem, to też będzie mogło spróbować - mówi Marcin Pejski, rzecznik prasowy gorzowskiego MZK.

mzk gorzów
Autor: Bartłomiej Nowosielski/UM Gorzów

Do tego szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej i bezpieczeństwa ruchu drogowego, a także animacje dla dzieci. Impreza odbywa się w ramach Europejskiego Tygodnia Mobilności.

Jak dobrze znasz polskie kino lat 2000.? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Czym tak naprawdę chciał zajmować się Bolec, bohater filmu “Chłopaki nie płaczą” (2000)?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE