Gorzów: MZK

i

Autor: SG

Gorzów: Bilety MZK bez zmian. Miasto będzie szukać pieniędzy w inwestycjach

2022-06-22 16:29

Prezydent Gorzowa wycofał z dzisiejszej sesji projekt uchwały, który zakładał podniesienie cen biletów za przejazdy miejskimi autobusami i tramwajami. Nie znaczy to, że sytuacja MZK nagle się poprawiła. Żeby ratować przewoźnika miasto będzie musiało zrezygnować z części planowanych inwestycji.

Zamiast podwyżek cen biletów, cięcia w inwestycjach. ​Prezydent Gorzowa wycofał z środowej (22.06) sesji planowaną podwyżkę cen biletów na miejskie autobusy i tramwaje. Zapowiedział także, że nie będzie już do tego wracał, bo nie chcą tego radni i mieszkańcy. Pieniądze dla MZK trzeba jednak znaleźć, więc cięcia dotkną inwestycje.

Na razie nie możemy określić z jakiej inwestycji, ponieważ to przeliczanie jest bardzo płynne. Ceny paliwa idą w górę, WIBOR idzie w górę, inflacja idzie w górę. Trzeba będzie zrezygnować z większej liczby zadań, które nie zostały jeszcze rozpoczęte - mówi Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

Cena biletu jednorazowego, normalnego pozostaje zatem na poziomie 3 zł, za miesięczny trzeba zapłacić 92 zł. Miasto utrzyma także wszelkie zniżki i promocje jakie obowiązują na przejazdy gorzowską komunikacją.

QUIZ. Czy pamiętasz stare odcinki "Idola"? Pierwszy sezon był 20 lat temu!

Pytanie 1 z 10
Na początek coś łatwego. Jaki był skład jurorski pierwszej edycji "idola?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE