Gorzów: Biblioteka nowościami stoi

2022-01-17 13:58
Gorzów: biblioteka
Autor: SG

Księgozbiór gorzowskiej biblioteki wzbogacił się w ubiegłym roku o 8 tys. nowych tytułów. Dzięki nowościom udało się zahamować spadek liczby czytelników. Na zakupy biblioteka wydała w 2021 roku pół miliona złotych.

Pół miliona złotych na nowości wydawnicze- tyle w 2021 roku wydała gorzowska wojewódzka biblioteka. Zakupiono 17 tysięcy egzemplarzy, co oznacza około 8 tysięcy nowych tytułów. Dyrektor książnicy - chwali się, że w zbiorach ma wszystko, co wyszło w Polsce w ubiegłym roku. Doceniają to czytelnicy, którzy chętnie sięgają po nowości:

Można powiedzieć, że 95 proc. wszystkich naszych wypożyczeń, to są wypożyczenia nowych książek. Właśnie te nowości powodują, że w tym roku zachowaliśmy mniej więcej tę samą liczbę czytelników co w zeszłym – mówi Sławomir Szenwald, dyrektor gorzowskiej biblioteki.

Grozów: biblioteka
Autor: SG

Do gorzowskiej biblioteki zapisanych jest prawie 20 tysięcy osób, o około 200 mniej niż 2020 roku.

Rośnie za to liczba wypożyczonych e-booków i audiobooków. Gorzowianie sięgnęli po 36 tysięcy książek w wersji elektronicznej. Najbardziej poczytnym autorem w 2021 roku w gorzowskiej bibliotece był Remigiusz Mróz.

QUIZ. Historia mistrzostw świata w szachach

Pytanie 1 z 12
8. Kto był nieoficjalnym mistrzem świata w okresie rozbratu Stowarzyszenia Arcymistrzów z federacją FIDE (od roku 1993)?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE