Gorzów: Będzie stadion! Magistrat dołoży kilka milionów do przebudowy obiektu [AUDIO]

2020-10-08 11:48
Miasto dołoży brakujące miliony na modernizację obiektu przy Krasińskiego
Autor: mz Miasto dołoży brakujące miliony na modernizację obiektu przy Krasińskiego

Magistrat dołoży kilka milionów do budowy stadionu lekkoatletycznego w Gorzowie. Taką informację przekazał Jan Kaczanowski​ przewodniczący Rady Miasta. Pod koniec września na trzeci przetarg na modernizację obiektu przy ulicy Krasińskiego wpłynęły cztery oferty.

Najtańsza to prawie 17 milinów 850 tysięcy złotych, a miasto ma 14,5 miliona. Pozostałe przekraczają kwotę 18 milionów złotych. Wszystko wskazuje na to, że miasto dołoży brakujące środki jednak nie jednorazowo. Według przewodniczącego rady miasta, pieniądze mają być dysponowane z miejskiej kasy etapami, w trakcie trwania inwestycji.

POSŁUCHAJ, co o finansach na stadion mówi Jan Kaczanowski:
W miejscu starych trybun pojawią się zupełnie nowe
Autor: mz W miejscu starych trybun pojawią się zupełnie nowe

Stadion przy Krasińskiego wymaga gruntownej przebudowy. W planach jest ośmiotorowa bieżnia, skocznie oraz boiska z nawierzchnią naturalną. Korzystać z niego będą mogli m.in. pełnosprawni i niepełnosprawni lekkoatleci oraz piłkarze. Na obiekcie będzie można rozgrywać zawody rangi mistrzostw Polski

Obecna rzutnia ma zostać zastąpiona nową
Autor: mz Obecna rzutnia ma zostać zastąpiona nową

W magistracie wciąż analizują złożone oferty a oficjalną decyzję w tej sprawie powinniśmy poznać jeszcze w październiku. Inwestycja ma dofinansowanie z ministerstwa sportu w wysokości 5,5 mln złotych.

Nielegalny zlot samochodów pod stadionem Lecha Poznań
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE