Gorzów: 5 lat z AJP

2021-08-31 16:16
Gorzów: AJP
Autor: SG Akademia im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie.

Akademia im. Jakuba z Paradyża obchodzi 5-lecie. To czas intensywnej pracy i rozwoju uczelni. Akademickość pozwoliła sięgnąć po pieniądze na badania i rozwój naukowy.

Gorzowskie AJP kończy już 5 lat. Z tej okazji odbyło się uroczyste posiedzenie senatu uczelni. 5 lat dla gorzowskiej akademii było czasem intensywnej pracy. Przede wszystkim trzeba było zebrać odpowiednią kadrę, żeby spełnić wymagania stawiane uczelniom akademickim. Z drugiej strony dało to możliwości, których nie miała ówczesna PWSZ.

Nie mieliśmy wcześniej możliwości zdobycia grantów, a tu bez mała 30 mln na badania naukowe i rozwój naukowy uczelni. Nie mielibyśmy też takich możliwości rozwoju kadry, jako że uważano, że uczelnie zawodowe nie muszą mieć pierwszoetatowych profesorów - mówi Elżbieta Skorupska Raczyńska rektor AJP.

Gorzów: AJP
Autor: SG Nowe laboratoria na AJP.

Obecnie pod tym względem akademia im. Jakuba z Paradyża znajduje się w pierwszej 30 polskich uczelni. Przed akademią kolejne wyzwania. Wkrótce czeka ją ewaluacja, czyli ocena parametryczna. Sprawdzane będzie, czy AJP spełnia kryteria i może nadawać stopień doktora. Gorzowska uczelnia przygotowuje się do tego od lat. Rektor Raczyńska zapewnia, że akademickość w Gorzowie pozostanie.

Sonda
Polska. Czy kary za znęcanie się nad zwierzętami powinny być wyższe?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE