Fontanna w gorzowskim parku Kopernika ma być jak nowa! [FOTO]

2021-07-27 21:47
gorzów fontanna kopernik 1
Autor: Bartłomiej Nowosielski/gorzow.pl Aktualny wygląd fontanny.

Gorzowski magistrat szuka wykonawcy remontu jednego z najstarszych wodotrysków w mieście. Park na osiedlu Dolinki to miejsce dla całych rodzin. Jest plac zabaw, miasteczko ruchu drogowego oraz skate park.

Park modernizowany jest etapami od jakiegoś czasu. Wcześniej były to ścieżki i alejki oraz nowe nasadzenia. Teraz przyszła kolej na centralny punkt czyli fontannę z grzybkami. Jej forma się nie zmieni.

gorzów fontanna kopernik 2
Autor: UM Gorzów Wizualizacja nowego wodotrysku.

Wymienione mają zostać instalacje doprowadzające wodę oraz płyty i podłoga. Zamontowane zostaną płyty granitowe i kamień naturalny. Kwietne klomby mają pozostać. Fontanna najpierw ma być rozebrana, oczyszczona oraz uszczelniona. Dysze w kształcie grzybków oraz tzw. zodiaki zostaną udrożnione.

Chętne firmy mogą zgłaszać oferty do 6 sierpnia. Szczegóły znaleźć można w Biuletynie Informacji Publicznej, na stronie miasta.

Święto Drawy w Złocieńcu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE