Dworzec PKS sprzedany. Działkę kupił deweloper. Co tam powstanie?

2022-12-09 13:09
Dworzec PKS w Gorzowie
Autor: akl Dworzec PKS w Gorzowie

Dworzec PKS w Gorzowie został sprzedany. Taką informację w regionalnej telewizji przekazał prezes PKS - Krzysztof Częstochowski. Autobusy będą mogły wjeżdżać na miejsca postojowe tylko do końca maja. Później teren przejmie nowy inwestor.

W miejscu, gdzie obecnie znajduje się dworzec PKS w Gorzowie, powstaną zapewne nowoczesne budynki mieszkalne. Podczas październikowej sesji Rady Miasta, radni zmienili plan zagospodarowania przestrzennego dla tego terenu na funkcję mieszkaniową. Plan zakłada, że na działce mają powstać 4-6 piętrowe bloki. W miejscu, gdzie obecnie znajduje się budynek dworca, mają powstać obiekty handlowo-usługowe.

Prezes gorzowskiego PKS-u, Krzysztof Częstochowski powiedział w wywiadzie telewizyjnym, że teren już kupił deweloper. Może się więc spodziewać, ze jeszcze w 2023 roku ciężki sprzęt wjedzie na teren obecnego dworca PKS.

Gdzie zatrzymywać się będą autobusy?

Tuż obok dworca PKS prowadzona jest inna inwestycja. Miasto, które zrezygnowało ze względów finansowych i organizacyjnych z budowy planowanego centrum przesiadkowego, wzdłuż ulicy Jancarza wybuduje zatoki parkingowe dla 6 autobusów. W ramach tej inwestycji przebudowana ma być ulica Dworcowa. Spod dworca PKP zniknie pętla tramwajowa, która zostanie zastąpiona tzw. krańcówką.

Sonda
Czy lubisz podróże?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE