Natura

Cud natury ukryty niedaleko Gorzowa. To tu znajduje się najczystsze jezioro w Lubuskiem? Gdzie się znajduje i jak tam dojechać?

2023-10-01 10:33

Lubuskie jeziorami stoi i to jest fakt. Wokół Gorzowa jest mnóstwo akwenów, które warto odwiedzić. Dziś skupimy się jeziorze Cisie, zwanym także "Czystym". Przez płetwonurków jest uważane za jedno z najczystszych w całym województwie!

To jezioro w Lubuskiem jest najczystsze! Gdzie się znajduje?

Jezioro Cisie, zwane Czyste, to bezodpływowe jezioro na Pojezierzu Lubuskim, w gminie Bledzew, ok. 1 km od drogi Bledzew-Goruńsko. Od południa jezioro Cisie sąsiaduje z oddalonym o 200 m jeziorem Chycina. Zobaczcie tylko na te zdjęcia autorstwa Grzegorza Walkowskiego!

Zdaniem nurków, jest to jeden z najczystszych zbiorników wodnych w Lubuskiem. Powierzchnia wynosi 36,6 hektarów, a maksymalna głębokość sięga 26,1 metra. Latem przejrzystość wynosi nawet sześć metrów, a jesienią nawet dwanaście. Dla turystów pieszych atrakcyjne są jary na stromej skarpie zachodniego brzegu tego akwenu.

Jak dojechać do najczystszego jeziora w Lubuskiem z Gorzowa?

Jezioro Cisie znajduje się 40 km od Gorzowa. Aby się tam dostać, należy wyjechać na drogę ekspresową S3 w kierunku Skwierzyny. Zjechać na pierwszym zjeździe, kierować się na Bledzew, a później na Goruńsko, w którym na głównym skrzyżowaniu należy skręcić w lewo i dojechać do jeziora.

Jezioro w Dąbiu koło Zielonej Góry
Sonda
Często odwiedzasz jeziora w województwie lubuskim?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE