Co skrywa Gorzów? Zobaczycie to na wystawie archeologicznej w muzeum

2022-12-08 16:05
Gorzów: muzeum
Autor: SG Złoty wisiorek z przełomu I i II wieku odkryty przy ul. Szkolnej.

To co zobaczymy na wystawie w muzeum Spichlerz, to tylko wycinek tego, co odkryli archeolodzy, ale ten najbardziej spektakularny. Monety od średniowiecza do współczesności, złote i srebrne ozdoby, ceramika, a także akty erekcyjne odnalezione pod pomnikiem Mickiewicza.

Złoty wisiorek z II wieku, ​kostka do gry z XIII wieku, średniowieczne naczynia i monety. To wszystko i dużo więcej można zobaczyć na wystawie w gorzowskim Spichlerzu. To wynik działań archeologów gorzowskiego muzeum na inwestycjach miejskich prowadzonych w ostatnich latach. Gorzowianie mogą zobaczyć co udało się wydobyć z ziemi, a także to, co trzeba było tam pozostawić. Na wystawie są przedmioty datowane od epoki kamiennej do współczesności. Uzupełniają to liczne zdjęcia z wykopalisk. W gablotach znalazł się zaledwie wycinek tego co odkryli archeolodzy.

Gorzów: muzeum
Autor: SG

Samych skorup, a z tym kojarzony jest archeolog, jest ponad 100 tys. Na wystawie mamy tylko wybrane epizody z dziejów miasta. Nie wszystko jest materiałem ekspozycyjnym. Archeolog zachwyca się skorupą wielkości paznokcia, ale dla przeciętnego oglądającego ta skorupa nie niesie takich emocji - mówi Stanisław Sinkowski, kurator wystawy.

Gorzów: muzeum
Autor: SG

Wystawę "Kolejny wiek z archeologią" będzie można zwiedzać do marca.

QUIZ. Podajemy tylko fragment przysłowia! Wiesz, jakiego słowa brakuje?

Pytanie 1 z 10
"Polegać jak na ..."
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE