Cebulki żonkili czekają na zasadzenie. "Pola Nadziei" w Gorzowie

2021-09-16 17:54
gorzów hospicjum żonkile
Autor: Fragles/ archiwum Cebulki są do wzięcia.

Tradycyjnie we wrześniu ruszyła akcja gorzowskiego hospicjum. Przygotowano około 50 tysięcy sadzonek, które można dostać w hospicjum, ale także w parafiach czy w szkołach. Liczy się cel, czyli wsparcie placówki.

Rozprowadzono już 26 tysięcy cebulek. Osoby indywidualne, firmy i urzędy mogą brać udział w charytatywnej akcji. Jak twierdzą organizatorzy- pola pełne żonkili mogą wyrosnąć na trawnikach, skwerach, ogrodach ale także na balkonach. Wszystko zależy od waszej inwencji, a tym samym można pomóc finansowo gorzowskiemu hospicjum i pacjentom.

gorzów hospicjum żonkile 1
Autor: Fragles Hospicjum mieści się przy Stilonowej.

Na magazynie jest jeszcze 14 tysięcy cebulek. Jak będą schodzić, dostarczone zostaną kolejne. Po zakupie żonkili, od razu je sadzimy, by mogły zakwitnąć na wiosnę. Po sadzonki można się zgłosić do hospicjum przy ul. Stilonowej 20, od poniedziałku do piątku od 8 do 15.

Na 6 października zaplanowano oficjalne rozpoczęcie akcji. Ma ona przypominać mieszkańcom o potrzebach hospicjów, a kwitnące pola żonkili wyrażają nadzieję i solidarność z chorymi.

Anonim w nietypowy sposób przekazał hojną darowiznę dla hospicjum w Tanowie

Czy jesteś odporny na ból?

Pytanie 1 z 8
Jak często odczuwasz ból?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE