Wędrzyn bunt uchodźców

i

Autor: Materiały Lubuskiej Policji

Bunt, płomienie i setki policjantów w Wędrzynie. Sytuacja już opanowana [WIDEO]

2021-11-26 12:36

Sytuacja w Wędrzynie opanowana po buncie imigrantów. Trwa liczenie strat, winni mogą ponieść konsekwencje. Około setka cudzoziemców niszczyła ogrodzenie, kamery monitoringu, paliła różne rzeczy.

W czwartek (25.11) po godzinie 15 doszło do zamieszek w ośrodku dla uchodźców. 600 policjantów z Gorzowa,Zielonej Góry i województw ościennych pojawiło się na miejscu. Sytuację opanowano. Służby trzymają rękę na pulsie. Mówi Marcin Maludy, rzecznik lubuskiej policji:

Bunt w ośrodku dla migrantów

Imigranci zdecydowali się na bardzo agresywne wyrażanie swoich emocji, związanych z niezadowoleniem i chęcią emigracji na teren Niemiec. Wciąż jesteśmy na miejscu. Nie dajemy wiary tym osobom, ponieważ w każdej chwili mogą powtórzyć tego rodzaju rozwiązania.

Wędrzyn bunt uchodźców

i

Autor: Materiały Lubuskiej Policji

Część uchodźców ma być odesłana do swoich krajów i to zdaniem policji jest główny powód niepokojów. Żaden uczestnik zamieszek nie wydostał się. W ośrodku przebywa 600 obcokrajowców, którzy nielegalnie chcieli przekroczyć granicę.

"Inicjatorów" zamieszek odizolowano, a następnie przewieziono do Krosna Odrzańskiego. Jeden z mundurowych został poszkodowany. Przypomnijmy - ośrodek w Wędrzynie to dawna baza wojskowa. Jest on odizolowany od osiedli mieszkaniowych, otoczony lasami.

Genzie - ile wiesz o projekcie? Komplet punktów to ogromny wyczyn!

Pytanie 1 z 9
W której gali FAME MMA brał udział Patryk Baran?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE