Badania WYKLUCZYŁY koronawirusa u rodziny z Międzyrzecza

2020-03-05 19:15
wirus badania
Autor: pixnio.com Wynik badań okazał się negatywny.

Od piątku (6.03) przedszkole nr 1 "Pod Jarzębinką” zostanie otwarte, działać będzie także komenda straży pożarnej. Takie informacje podał burmistrz miasta oraz powiatowy sanepid. Okazało się, że było więcej strachu niż realnego zagrożenia.

- Rodzina nie jest zakażona koronawirusem. A co za tym idzie pozostałe dzieci z przedszkola, ich rodzice i pracownicy nie muszą przechodzić uciążliwej kwarantanny - poinformował Jarosław Marcela, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Międzyrzeczu.

Rodzice z dwójką dzieci- 2,5 i 4,5 roku - oraz mieszkańcy Międzyrzecza najedli się strachu. W środę (4.03) rodzina z podejrzeniem zarażenia trafili do szpitala w Zielonej Górze. Pobrano próbki, które dały negatywny wynik.

W związku z zagrożeniem podjęto odpowiednie procedury. Przedszkole nr 1, do którego chodzą maluchy oraz  komenda straży pożarnej, w której pracuje ojciec - zostały zamknięte. W placówkach wszystkie pomieszczenia oraz wyposażenie poddano dezynfekcji. W przedszkolu "Pod Jarzębinką" zostały spryskane sale, ale i przedmioty - szafki, stoliki, krzesła. 38 strażaków objętych kwarantanna domową od piątku (6.03) może wrócić do pracy.

Przypomnijmy- rodzice z dwójką dzieci bawili się na karnawale w Niemczech. Pierwsze objawy wystąpiły w sobotę (29.02), we wtorek (3.03) się kolejne symptomy. W środę rodzina byłą już na oddziale zakaźnym w zielonej Górze. W Lubuskiem stwierdzono jeden przypadek zarażenia koronawirusem. Jest to 65-latek z Cybinki, który jest pod opieką lekarzy. Jego stan jest dobry.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE