Włamał się do sklepu. Ukradł elektronarzędzia, a do tego miał przy sobie narkotyki

2020-02-07 12:49
Ukradł elektronarzędzia i wpadł na gorącym uczynku
Autor: Pixibay Ukradł elektronarzędzia i wpadł na gorącym uczynku

Policjanci zatrzymali pewnego 36-latka, który włamał się do boksu handlowego przy ul. Pestalozziego w Elblągu. Mężczyzna nie zdążył uciec przed przyjazdem policji i próbował… schować się w sąsiednim boksie handlowym. Został w konsekwencji zatrzymany. Odzyskano też skradzione przez niego przedmioty.

Sytuacja miała miejsce przed godziną 19.00 w miasteczku handlowym przy ul. Pestalozziego w Elblągu. Tam zgłoszono na policje włamanie do jednego z boksów handlowych. Jak się okazało, sprawca ukrył się w sąsiednim pawilonie… bo miał od niego klucze. Mężczyzna nie reagował na pukanie i polecenie otwarcia drzwi. Policjanci wspólnie ze strażą pożarną wyważyli drzwi do pomieszczenia. 36-latek został zatrzymany. W pomieszczeniu, oprócz skradzionych z sąsiedniego boksu artykułów spożywczych znaleziono także elektronarzędzia oraz… zawiniątko z narkotykami.

Zatrzymany mężczyzna przyznał, że jest to amfetamina i należy do niego. W chwili zatrzymania miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Zabezpieczone przedmioty pochodziły z kradzieży z włamaniem dokonanych na terenie Elbląga. Mężczyzna był już wcześniej notowany za podobne czyny. Sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące. Może mu grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE