Tytuł naukowy zdobyty w domu. W PWSZ w Elblągu obroniono online pierwsze licencjaty

2020-05-19 15:41
Pierwsze obrony online na PWSZ Elbląg
Autor: PWSZ Elbląg

Studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu z Instytutu Ekonomicznego obronili prace licencjackie w domu, przed monitorem swojego komputera. To pierwsze takie wydarzenie w historii Uczelni. To efekt zawieszenia zajęć na czas kwarantanny w związku koronawirusem.

Pierwsza obrona pracy dyplomowej online w historii PWSZ w Elblągu odbyła się 19 maja 2020 r. o godzinie 9:40. Broniącą się była studentka kierunku Ekonomia w zakresie ekonomika procesów logistycznych, Martyna Statek. Otrzymała ocenę bardzo dobrą.

- Nie ukrywam, że obawiałam się przeprowadzenia egzaminu w formie zdalnej. Bałam się problemów natury technicznej oraz stresowałam się samą obroną, ponieważ jest to ważny etap w życiu każdego studenta. W trakcie obrony było jednak miło, emocje opadły, wszystko przebiegało sprawnie - mówi świeżo upieczona Pani licencjat.

Tego dnia w Instytucie Ekonomicznym odbyły się jeszcze 4 wideoobrony studentów ze specjalności media społecznościowe w biznesie. Jak podkreśla wicedyrektor IE Katarzyna Olszewska, przewodnicząca komisji egzaminacyjnej, realizacja takich obron nie różni się proceduralnie od klasycznej obrony.

- Wszyscy zainteresowani logują się do platformy w wyznaczonym terminie. Komisja pojawia się wcześniej, aby dograć kwestie formalne. Przede wszystkim zwracamy uwagę na merytoryczne przygotowanie studenta oraz na wyczerpujące odpowiedzi udzielane na zadane pytania.

Przeprowadzenie obron w trybie zdalnym było możliwe, dzięki zaleceniom Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego i innym obowiązującym przepisom prawa.