Elbląscy kajakarze z UKS Silvant Kajak

Autor: Krzysztof Jaworski

Świetne starty elbląskich kajakarzy. Z Malty przywieźli 8 medali

2020-08-04 15:57

Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się zawodnicy elbląskiego klubu UKS Silvant Kajak. Na mistrzostwach Polski juniorów i juniorów młodszych, które odbyły się na poznańskim torze Malta, zdobyli 8 medali - 3 złote, 2 srebrne i 3 brązowe.

Na najwyższym stopniu podium trzy razy stawał Przemysław Rojek. Zdobył złoto indywidualnie na 500 i 1000 metrów oraz w duecie z Pawłem Krauze na 5000 metrów. Paweł Krause samodzielnie zdobył srebro w K – 1 na 1000 metrów. Brązowe medale w dwójce na 500 metrów oraz na 1000 metrów wywalczyła osada w składzie: Igor Komorowski i Gabriel Gładykowski. Ten ostatni zdobył także brąz na K – 1 na 5000 metrów. Srebrny medal wywalczyła dwójka na 200 metrów w składzie Igor Komorowski i Adam Witkowski. W klasyfikacji punktowej UKS Silvant Kajak Elbląg zdobył trzecie miejsce.

Kolejne zmagania czekają elbląskich kajakarzy pod koniec sierpnia. W Krakowie zmierza się na Długodystansowych Mistrzostwach Polski. We wrześniu młodzików z Silvant Kajak będziemy mogli oglądać w Elblągu. Na rzece Elbląg odbędą się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. Zmierzą się z kajakarzami z czterech województw.