Rusza Wielkie Granie. Elbląski sztab WOŚP rozpoczyna działania

2022-11-29 15:05
Elbląski zespoł sztabu WOŚP
Autor: Krzysztof Jaworski

29. stycznia 2023 roku po raz 31. zagra w Elblągu Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Przyszłoroczny Finał odbędzie się pod hasłem: Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych.

Głównym organizatorem Finału jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Szefem sztabu został Adam Krause. Współorganizatorami jest Urząd Miejski oraz Regionalne Centrum Wolontariatu. Połączymy nasze wszystkie siły samorządowe i pozarządowe ku dobrej organizacji. Sztab został zarejestrowany. Tradycyjnie scena główna będzie na Starym Mieście. Serdecznie zapraszam mieszkańców do włączenia się w tę piękną ideę – podkreślał Prezydent Witold Wróblewski podczas konferencji prasowej dot. organizacji WOŚP.

- Oczywiście zapraszamy wszystkich ludzi dobrej woli po pierwsze do tego, żeby zostać wolontariuszem. Do wolontariatu w Elblągu można zapisać się w Regionalnym Centrum Wolontariatu przy ul. Związku Jaszczurczego lub na stronie internetowej i-Wolontariusz poprzez wypełnienie formularza. Szukamy również sponsorów, którzy zaangażują się w kwestie przygotowani gadżetów, czy w organizację “Światełka do nieba”– mówi Adam Krause, szef elbląskiego sztabu WOŚP.

W ramach WOŚP zorganizowane zostaną aukcje, koncerty. Orkiestra zagra także w małych sztabikach, które utworzone zostaną między innymi w szkołach. Będzie można też wpłacać pieniądze przez e-skarbonki.

- Chętne firmy i instytucje od 10 grudnia mogą umieścić tam, gdzie przyjmują interesantów i gości, puszki Orkiestry. Warunkiem jest wyznaczenie opiekuna, który weźmie odpowiedzialność za opiekę nad skarbonką – zaznacza Katarzyna Stosik, szefowa sztabu finansowego.

W zeszłym roku, pomimo pandemii i niesprzyjających warunków atmosferycznych, dzięki hojności elblążan Elbląg zebrał 423 328,12 zł.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE