Recydywa już działa. Elbląscy policjanci apelują – jeździjmy bezpiecznie

2022-10-03 16:17
Kolejne przekroczenie prędkości
Autor: Komenda Miejska Policji w Elblągu

Elbląscy policjanci przypominają kierującym o tym, że nastąpiła zmiana przepisów i tzw. „recydywa” już działa. Przekonał się o tym pewien 40-latek, zatrzymany do kontroli na drodze S7 w miejscowości Kazimierzewo.

Wcześniej policyjny patrol zmierzył prędkość terenowego nissana, którym kierował ów 40-latek. Mężczyzna jechał 86 km na godzinę w miejscu, gdzie jest ograniczenie jedynie do 50 km/h. To jednak nie wszystko. Okazało się bowiem, że tego samego dnia już raz był kontrolowany przez policyjny patrol, a powodem było przekroczenie prędkości. Wtedy o ponad 30 km/h jechał za szybko, teraz o prawie 40 km/h. Pierwszy mandat to 800 zł i 9 punktów karnych, drugi to 9 pkt. i… 1600 złotych. Powodem wysokiej kary jest zmiana przepisów i tzw. recydywa za takie samo wykroczenie popełnione w przeciągu 2 lat. Mandat za to drugie wykroczenie jest liczony podwójnie.

Przypominamy, ostrzegamy i na przykładach informujemy: aby jeździć bezpiecznie. A parafrazując: opłaca się jeździć bezpiecznie, bo jeździć niebezpiecznie się po prostu nie opłaca – nie tylko z uwagi na mandaty.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE