Ogień, dym, ewakuacja. Działo się w Braniewie

2022-12-05 15:36
szkolenie WOT i strazakow1
Autor: 4 WMBOT

Braniewscy strażacy przeprowadzili ćwiczenia w 43 batalionie lekkiej piechoty w Braniewie. Żołnierze zapoznali się ze sprzętem, jakim dysponują strażacy oraz uczyli się m.in. obsługi podręcznego sprzętu gaśniczego i hydrantów, a także udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym w wypadkach drogowych.

Szkolenie prowadzili strażacy z Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej w Braniewie, którzy pojawili się w braniewskiej jednostce Wojsk Obrony Terytorialnej na zaproszenie dowódcy 43blp, ppłk. Adama Książaka. Szkolenie, zarówno teoretyczne jak i praktyczne, nadzorował komendant powiatowy PSP w Braniewie bryg. Ireneusz Ścibiorek.

Strażacy przybliżyli zadania realizowane przez jednostki ochrony ppoż. oraz wyposażenie, które wykorzystywane jest w czasie działań. Podczas ćwiczeń żołnierze WOT zapoznali się z podstawowymi zasadami prowadzenia akcji ratowniczych, udzielania pierwszej pomocy (ewakuacja osób poszkodowanych), obsługi podręcznego sprzętu gaśniczego oraz korzystania ze sprzętu pożarniczego, jakim dysponuje braniewska jednostka straży pożarnej. Odbyły się także ćwiczenia z obsługi gaśnic i gaszenia pożaru, obsługi hydrantów oraz aparatów ochrony dróg oddechowych. Strażacy omówili również zasady dotyczące ewakuacji oraz przećwiczyli bezpieczne opuszczanie budynku.

To już kolejne spotkanie, które odbyło się w ramach doskonalenia zawodowego formacji mundurowych. Zdaniem zarówno dowódcy 43blp jak i komendanta PSP, ćwiczenia wojskowych ze strażakami wpływają pozytywnie na obie formacje. Jak podkreślili inicjatorzy zajęć, nie były to ostatnie ćwiczenia zorganizowane na terenie batalionu – już w najbliższym czasie planowane są następne.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE