Nowy radiowóz dla policjantów z elbląskiej drogówki

2021-11-10 13:32
nowy radiowóz
Autor: UM Elbląg

Nowy radiowóz – hybrydowa toyota corollla zasili Wydział Ruchu Drogowego. Auto zostało zakupione w połowie ze środków przekazanych przez Prezydenta Elbląga a w połowie ze środków Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

- W corocznym budżecie zawsze staramy się wspierać również nasze służby mundurowe – mówił prezydent Witold Wróblewski. W tym roku na działalność KMP przeznaczyliśmy łącznie ok. 110 tys zł. W tej kwocie 50 tys. stanowi zakup nowego radiowozu. Natomiast ponad 17 tys. zł kosztował alkomat, który również dziś przekazujemy – zaznaczył Prezydent Witold Wróblewski.  

- Elbląski samorząd dba również o ekologię, czego dowodem jest ten samochód hybrydowy. Alkomat natomiast niech będzie przestrogą dla tych, którzy wsiadają za kierownicę po alkoholu – podkreślał Antoni Czyżyk, Przewodniczący Rady Miejskiej.

Kluczyki oraz alkomat odebrał mł. insp. Marcin Grabowski Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Elblągu.

- Samorząd, pan prezydent czynnie nas wspierają, za co serdecznie dziękujemy. Ten samochód i sprzęt wykorzystamy najbardziej efektywnie jak to możliwe, na pewno wpłynie to na poprawę bezpieczeństwa. Ułatwi również pracę - urządzenie będzie służyć do czynności procesowych ponieważ wydruki z niego mogą być przedstawiane w sądzie jako dowód – mówił mł. insp. Marcin Grabowski, zastępca komendanta elbląskiej KMP.

W tym roku łącznie wsparcie finansowe samorządu na rzecz policji wynosi 110 tys. złotych. Są w tym środki przeznaczone zarówno na sprzęt, remonty  jak i działania profilaktyczne prowadzone na rzecz poprawy bezpieczeństwa elblążan.

Policjanci z grupy SPEED szkolili się na torze
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE