Muszla Koncertowa w Bażantarni już oficjalnie w nowej odsłonie

2021-05-10 13:24
Muszla koncertowa
Autor: Joanna Siudak

Jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w elbląskiej Bażantarni. To tu co roku odbywają się kameralne koncerty i przedstawienia. Mowa o Muszli Koncertowej, której modernizacja została zakończona.

- Bardzo się cieszę, że obiekt nadal będzie służył mieszkańcom. Już dziś zapraszam na inauguracyjny koncert w wykonaniu Elbląskiej Orkiestry Kameralnej, który odbędzie się 19 czerwca. Modernizacja Muszli Koncertowej zrealizowana została w ramach Budżetu Obywatelskiego na 2020 rok. Przypomnę, że na zadanie oddanych zostało prawie 5.000 głosów. Wnioskodawcami byli Panowie: Kamil Zimnicki i Mariusz Walendowski, którym raz jeszcze serdecznie dziękuję za zaangażowanie. Dziękuję również wykonawcom, podwykonawcom i wszystkim pracownikom Urzędu zaangażowanym w realizację tego zadania – podkreśla Prezydent Witold Wróblewski.

Inwestycja kosztowała 745 862 złotych. Wykonawcą było Przedsiębiorstwo Wielobranżowe MARAD Radosław Machowski. Roboty związane z odnowieniem muszli koncertowej wykonywał Podwykonawca – Konsorcjum firm: Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe BUDCHEM Arkadiusz Lewicki z siedzibą w Elblągu i BIT Dariusz Brodziak.

W ramach modernizacji wykonano między innymi renowację ścian, sklepienia, wymianę poszycia dachowego, zabezpieczona została konstrukcja metalowa obiektu, wymieniono uszkodzone elementy konstrukcji drewnianej. Naprawione zostały również posadzki i betonowy gzyms. Obiekt zyskał również pierwotną kolorystykę. Muszla Koncertowa wpisana jest do rejestru zabytków. Zakres robót remontowych poprzedzony był więc wykonaniem badań i opracowaniem programu prac konserwatorskich oraz opracowaniem dokumentacji. Po dokonaniu odkrywek i badań warstw malarskich w dokumentacji konserwatorskiej określono, że należy odtworzyć pierwotną, oryginalną kolorystykę obiektu.

11-letnia Emilka poświęca swój czas, możliwości a nawet zabawki by pomagać zwierzętom w potrzebie
Sonda
Czy w cyrku powinny występować zwierzęta?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE